Hürriyet Savaşçılarının MabediBeyaz Kule Hürriyet Savaşçılarının Mabedi

%25
Beyaz Kule,Sinan Meydan
Hiç Mustafa Kemal'i Görmek İstediniz Mi?
Onun yanında olmak, ona dokunmak, onunla konuşmak ya da bir yerlerde oturup bir şeyler içmek ve güldüğünde tüm yüzüne yayılan o mavi tebessümü görmek istediniz mi? Yanıtınız evetse ya da onunla yaşamanın nasıl bir duygu olduğunu merak ediyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız!
Bu kitap sizi geçmişte bir yolculuğa çıkaracak: Önce Mustafa Kemal'i tanıyacaksınız bu yolculukta; ailesini, çevresindeki insanları, doğduğu ve büyüdüğü ortamı, düşüncelerini, ideallerini ve aşklarını öğreneceksiniz.
Sonra Mustafa Kemal'le Manastır. Selanik, Şam, İstanbul arasında gidip geleceksiniz; bazen gemiyle, bazen trenle seyahat edecek, yeni insanlarla tanışacak, onlarla derin sohbetlere dalacaksınız. Doğu (İslam) ve Batı medeniyetleri hakkında ilginç bilgiler edinecek, dine felsefeye ve bilime bakışınızı yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaksınız.
Sonra, Jön Türkler ve İttihatçılarla tanışacaksınız; Enver, Talat, Mithat Şükrü, Yakup Cemil'le birlikte sık sık Beyaz Kule'ye uğrayıp, sabahlara kadar devam eden vatan ve hürriyet konulu sohbetlere katılacaksınız.
Sonra, Osmanlı İmparatorluğu'nda son yüzyıllarda yaşanan değişimi görecek, Osmanlı modernleşmesi hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
Sonra, dönemin padişahı II. Abdülhamid'i tanıyacaksınız; siyasetini, doğrularını, yanlışlarını, düşüncelerini, duygularını, korkularını ve tüm planlarını öğreneceksiniz.
Ve Fenerbahçe'nin kuruluşuna tanıklık edeceksiniz.
Ve Mustafa Kemal'le çıktığınız bu yolculuk. 1908 Temmuzunda Osmanlı'da meşrutiyetin ilan edilmesiyle son bulacak. Hürriyet coşkusunu yaşadıktan sonra Mustafa Kemal'den ayrılacaksınız.
Sizi Mustafa Kemal'den ayırmak zorunda kalacağım için şimdiden özür diliyorum.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789756448700
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
437
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat