Yoğun bir enformasyon ve dezenformasyon süreci yaşıyoruz. “Bilgiler“ geliyor, “bilgiler“ gidiyor. Birileri “alınıyor“, birileri bırakılıyor, telefonlar dinleniyor, telefon kayıtları, sokak ortasına bırakılmış silahlar çıkıyor ve bir toplum paranoyaya sürükleniyor. Duygusuzlaşmak değil belki ama duyarsızlaştığımız kesin. Dünyalarımız bilinçli olarak mı düşük tutuluyor acaba? Herkes yakınındakini ısıran yılanın kendisine o an için dokumadığının mutlu avuntusunda, tabii yılanın zehirli dişlerini kendi bedeninde hissedene dek!
Çeteler devletleşirken, kocaman devlet bölünmeye çalışılıyor. Ya devletimizin vekilleri? Sırça köşklerinden ara sıra çıkıp, Meclis'e hır çıkarmaya gidip, dışarı çıkmışken de ahalinin gönüllerini alıyorlar bol keseden. Körlerle sağırlar birbirini ağırlıyor, bu teatral komedide.
“Cem Ersever ve Jitem Gerçeği“ ile “Kod Adı Yeşil“ birbirini bütünler nitelikte olduğundan, yeni bilgi ve gelişmeleri de dikkate alarak yeni baskılarında, her ikisini bir kitapta toplamaya karar verdim. Bunu yaparken de orijinal baskılarındaki dokunun bozulmamasına da özen gösterdim.
Gazeteci-Yazar olarak birkaç hassas konunun altını kalın çizgilerle çizerek, siz sevgili okurlarıma kolay gelsin diyeceğim. Ve bu kitabımızla birlikte Cem Ersever'in Belgeselini de hiç yayınlanmamış özel görüntülerle cd olarak vermekteyiz.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789944212816
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
280
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat