Soykırım mı? Hodri Meydan! Atatürk’ten Soykırım İddialarına CevaplarAtatürk'ten Soykırım İddialarına Cevaplar

%30
Soykırım Mı' Hodri Meydan!,İsmet Bozdağ
Çok satan “Latife ve Fikriye“nin yazarından...
90 yaşındaki İsmet Bozdağ, meslektaşları Turgut Özakman ve Hıfzı Topuz ile beraber Milliyet Gazetesine “tarihi sevdiren yaşlı yazarlarımız“ başlığı altında haber olduktan sonra son kitabını okurlarına sunuyor...
Bir polemik daha başlatıyor...
Doksan yıllık hayatımın son kitabını yayınlıyorum.
Eğer Ermeniler, Birinci Dünya Savaşı sırasında olup bitenlerin ardına sinerek, dünyayı, olmamış bir soykırıma inandırmak hevesine düşmemiş olsaydı, bu son kitabı da yayınlamayacaktım. Çünkü bilen bilir, doksan yaşında bir “polemik kitabı“ yazmak, “çok güç“ olmaktan fazla bir şeydir!
Ama Ermeni diyasporasının dış dünya temsilcilerimizi haysiyetsiz pusularla öldürmeleri yetmiyormuş gibi, bu konuda görevi gereği yaptığı bir bilimsel araştırma yüzünden, İsviçre gibi uygar olmak zorundaki bir ülkede Türk Tarih Kurumu Başkanımız Yusuf Halaçoğlu konuştu diye tutuklanınca, gerçeği, polemik alanına çekmek, bir “aydın görevi“ oldu. Artık bilen, bildiğini, bildiği kadar yazmalı, söylemelidir!.
İşte bu yüzden, doksan yaşımda daktilomun başına oturmak gerekti ve oturdum.
Yazdıklarımın hepsi, belgeye, bilgiye, tarihsel gerçeklere
dayalıdır!.. Eğer bazı satırlarda heyecanlarıma yenilmişsem, okuyucularımdan bağışlanmamı rica ederim. Bu yaşta, bu iş, bu kadar yapılabiliyor.
Saygılarımla, Efendim...

- İsmet Bozdağ
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9799756237792
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat