Türkiye’de ve Komşu Bölgelerde Sismik Etkinlikler (Ciltli)

%2
Türkiye'de ve Komşu Bölgelerde Sismik Etkinlikler,Nicolas N. Ambraseys
Bu kitap, tarihçiler, yerbilimciler ve günümüzde Türkiye'nin sınırları içinde kalan bölgedeki sismik etkinliklerle ilgilenenler için bir başvuru kitabı niteliği taşımaktadır.
Hazırlanış amacı, 1500 - 1799 yılları arasında meydana gelen ve hakkında herhangi bir kayıt bulunan bütün depremleri kapsayan betimleyici bir katalog oluşturabilmektedir.
Yapıtın önsözünde adı geçen bölgede meydana gelmiş olan depremlerin daha önceki kayıtlarını bir katalog biçiminde derlemek için şimdiye kadar gerçekleştirilen girişimlerle ilgili ayrıntılı yorumlara yer verilmiş, ayrıca bunların hazırlanmasında yararlanılan hem Ortadoğu hem de Batı dillerindeki kaynak eserler tartışılmıştır.
Yapıt, büyük depremlerin etkilediği yörelerin haritaları ile Doğu Akdeniz'in hızla gelişen bu bölgesinin az bilinen tarihiyle ilgili olayların genel bir tablosunu da içermektedir.
Tübitak Yayınları, Akademik Dizi'den çıkan bu kitap, aynı zamanda mühendisler ve özellikle doğal tehlikelerin azaltılmasıyla ilgilenenler için de bir kaynak oluşturmaktadır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789754033588
Boyut
190-240
Sayfa Sayısı
252
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006-02
Çeviren
M. Umur Koçak,
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat