Mağaralar, sadece mağarabilimciler ve mağaracılar için değil, hemen hemen tüm bilim dalları için zengin birer kaynaktır. Sağlıktan, insanlık tarihine, hayvanbilimden, bitkibilime, kimyadan, yerbilime kadar, çok çeşitli bilim dalına veri sağlamaktadır. Oluşumu için yıllar belki de çok daha uzun süreler gereken bir mağara çökelinin, yeni bulunacak bir ilacın ana maddesi olması ya da herhangi bir hayvan türüne yaşam ortamı sağlaması hiç de şaşırtıcı değildir.
Mağarabilimi ve mağaracılığın çok eskilere dayanan bir geçmişi vardır. Buna rağmen bu konuda yazılmış olan eserler, yok denecek kadar azdır. Mağara içi çalışma koşullarının zorluğu, belki de mağaraların sahip oldukları özelliklerinin yeterince fark edilmemiş olması, bunun en önemli nedenleri arasındadır.

Mağarabilimi ve Mağaracılık adlı bu eser, her iki konunun da detaylarını irdeleyen ve okuyucuyu bilgilendiren bilimsel açıklamaları ve bir mağaranın ne denli güzel olabileceğini gösteren fotoğrafları ile önemli bir kaynak açığını kapatacaktır.

Stok Kodu
9789754033878
Boyut
225-275
Sayfa Sayısı
337
Basım Yeri
Ankara
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat