FriedrichO Benim Arkadaşımdı

%5
Friedrich,Hans Peter Richter
İkinci Dünya Savaşı, bir yandan bütün dünyada büyük yıkımlar yaşatırken, aynı zamnda inanılmaz dostlukların yaşanmasına da sebep olmuştur. Friedrich, savaş döneminde Yahudi arkadaşıyla bir yaşamı paylaşan, onunla gülen, onunla ağlayan bir Alman gencinin öyküsüdür. Dün İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşananlar, bugün siyahların ve öğrencilerin üzerinde deneniyor. Ya yarın?..

Yarınların savaşsız, barış içinde yaşanabilmesi için bu gerçek öyküler unutulmamalıdır. Bu kitabı okuduğunuzda dostluğun ve duygusallığın savaş koşullarında bile nasıl somutlandığına tanık olacaksınız. Bütün dünyada on dört dile çevrilen bu yapıt; Amerika'da verilen en iyi gençlik kitabı ödülü olan 'Mildred Batchelder Award'ı kazanmıştır. Sebaldus Gençlik Kitabı Ödülü ile Woodward School Book Award Ödülü'nü alan bu kitap, aynı zamanda Alman Gençlik Edebiyatı Ödülleri Antolojisi'ne girmiştir.

Friedrich, dtv Yayınları tarafından Gençlik Cep Kitabı serisi içerisinde, sadece Almanya'da iki milyonun üzerinde satmış, 1989 yılında Altın Cep Kitabı Ödülü'ne layık görülmüştür.
Stok Kodu
9789757848107
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
148
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000
Çeviren
Gülcan Arslan
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat