Chicago - Doğudan Batı’ya Sürgün RomanıDoğu'dan Batı'ya Bir Sürgün Romanı

%24
Chicago,Alâ El Asvani
Dünya çapında en çok okunan Arap romanı ünvanına sahip olan, sinemaya da uyarlanan Yakupyan Apartmanı'nın yazarı Alâ El Asvani Chicago'da, yine tanıdık bir dünyanın kapılarını açıyor.
Ülkesindeki iç savaşlar nedeniyle Amerika'ya kaçan burslu genç akademisyen, şair, Hıristiyan Naci Abdül Samet. Dini ve Mısır yönetimini kullanıp hak etmediği burslar alan, Amerika'daki Mısır Öğrenci Birliği'nin başkanı Mısırlı Ahmet Danana.
Akademik başarılarıyla herkesi şaşırtan, tutucu ailesinin öğrettiği değerlerle Amerika'daki yeni yaşamı arasında kalan Şeyma Muhammedi ve âşık olduğu Tarık Hasip. 30 yıl önce yerleştiği Amerika'da tam bir Amerikalı olan Mısırlı Profesör Rafet Tabit. Amerikalı karısıyla sorunlar yaşayan Doktor Muhammed Salah. Bu kişiler, Chicago'da bir üniversitenin öğrencileriyle öğretim üyeleri çevresinde gelişen, çoğu Amerika'ya zorunlu göçle gelmiş insanları anlatan romanın kahramanlarından sadece birkaçı. Evrensel bir soruna parmak basan ve geçirilen değişimin dramını yansıtan Chicago, farklı politikalar, dinler ve gelenekler arasında sıkışıp kalan insanların gerçekçi ve dokunaklı hikâyesi.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9786055596019
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
352
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-10
Çeviren
Avi Pardo,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat