Tropik Güncesi akıntının tersine yapılan bir ırmak yolculuğunun romanı. Maceralarının, düşlerinin ve anılarının peşinden giden Maqroll el Gaviero'un günlüklerinden oluşan roman, Mutis'in eşsiz betimlemeleriyle zenginleşiyor. Gaviero yolculuğunda ölümü ve yaşamı, aşkı, arayışlarını ve anılarını yanında götürmektedir. Bu romanda Mutis'in usta dili, tropik ormanların büyülü havasıyla birleşiyor, okuruna eşsiz bir serüven sunuyor.
Gabriel Garcia Marquez'den sonra dünya çapında en çok bilinen Kolombiyalı yazar olan Mutis, vahşi doğanın ve hayalle gerçek arasında gidip gelen düşüncelerin güncesini tutuyor.
Altı yılda sekiz kitap. Alvaro'nun tek sayfasını okumak bile nasıl bir yazar olduğunu anlamaya yeter. Onun hem yaşamı hem de yapıtları o kayıp cenneti asla bulamayacağımızı anlatan kehanetlerdir. Herkez kahramanı Maqroll'un Alvaro'nun kendisi olduğunu söyler. Bu yeterli değil. Maqroll sadece Alvaro değildir. O hepimizdir ve bu nedenle de ölümsüzdür.
-Gabriel Garcia Marquez-
Mutis'in kısa romanlarındaki gerçekler ve keyifler, ki ne kadar hüzünlü, ışıklı ve gösterşlidir, o romanlar yoğun biçimde hem içe hem dışa dönük, hem neşe hem hüzün dolu bir bakışın parçalarıdır. Yetişkinliğin serüvenini, başarısızlıklarını, tehlikelerini ve yaşlanmayı anlatırlar, hem hayat yorgunu hem de edebi bir oğlan çocuğu tanıtmayı amaçlarlar.
-Francisco Goldman-
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9786054069217
Boyut
130-195
Sayfa Sayısı
118
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-10
Çeviren
Pınar Savaş,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat