Suna'nın İçinde iki ayrı kadın yaşar. “Su“ uysal ,uzlaşmacı evcil, iyi anne ve eş olmaya koşullanmış yanı, “Na“ ise bozuk saydığı her türlü düzene karşı çıkmaya hazır, asi ve cesur kimliğidir. Sürekli çatışma halinde olan çift benlik ve bölünmüşlüğün içinde, bir de kocası Ayhan'ın en yakın arkadaşı Onur'a aşık olunca Su-Na 'nın durumu daha da zorlaşır.
Ölü erkek kuşlar, bir kadının birine tutkulu bir aşk ötekineyse köklü bir sevgi ve evlilik bağıyla bağlandığı iki erkek arasındaki yakıcı gidiş gelişlerini anlatırken bu üç kişinin çocukluktan kadın ve erkek olmaya uzanan yolda öngörmeler, koşullanmalar ve kurallarla biçimlenişlerini irdeliyor. Kadın-Erkek ilişkilerinin, hem toplumsal tabu ve yargıların özündeki katılık ve şiddet hemde tarihsel bir dönemin baskı ortamında nasıl yorucu bir iletişimsizlik ve çözümsüzlüğe dönüştüğünü gösteriyor. Bu karmaşa içinde aşk çocuksu bir düş, evlilikse düzen sanılan bir düzensizliktir.
İnci Aral ; çok sevilen, eskimeden güncelliğini
korumakta olan bu ilk romanında bir kadının bağımsızlık ve mutluluğu umutsuzca arayışını sarsıcı bir içtenlik ve ustalıkla anlatıyor.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789944860390
Boyut
130-195
Sayfa Sayısı
378
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat