Nazlı Eray bu kez okurlarını 1950'lerin Arjantin'inin kalabalık sokaklarında, Arjantin halkının taptığı Eva Perón'un kısa ama sıra dışı hayatında, yıllar yılı dünyada akıl almaz bir yolculuk yapan mumyasının peşinde gezdirirken, klonlanan, iki dünya arasında kalan insanların hikâyelerini de Evita'nın hikâyesine katıyor. Nazlı Eray okuru, İstanbul'dan Ankara'ya, Buenos Aires'ten Frankfurt'a uzanan sihirli bir âleme, Farklı Rüyalar Sokağı'na davet ediyor.
Arjantin sokakları, dünyada uzun bir yolculuk yapan Eva Perón mumyası peşine düşen, iki dünya arasında kalan insanların hikâyeleri...
Nazlı Eray, bu yeni romanı Farklı Rüyalar Sokağı'nda gerçeğin nerede bitip rüyanın nerede başladığının belli olmadığı, zaman ve mekânın birbirine karıştığı, kesiştiği, farklı dünyalardan gelen insanların fantastik bir dünyada buluştuğu bir olay örgüsü içinde İstanbul'dan Ankara'ya, Buenos Aires'ten Frankfurt'a uzanan sihirli bir âleme, davet ediyor okuru.
Yazar bu kez okurlarını 1950'lerin Arjantin'inin kalabalık sokaklarında, Arjantin halkının taptığı Eva Perón'un kısa ama sıra dışı hayatında, yıllar yılı dünyada akıl almaz bir yolculuk yapan mumyasının peşinde gezdirirken, klonlanan, iki dünya arasında kalan insanların hikâyelerini de Evita'nın hikâyesine katıyor.
“Nazlı Eray düş ile gerçeği coşku ile kederi harmanlayan bir 'imkânsızlıklar' yazarıdır.“
Güzin Dino
“ 'Düş'lerini gerçeğe, 'gerçek'lerini düşe dönüştüren bir kalem...“
Neslihan Demir, Radikal Kitap
“Nazlı Eray çağdaş Türk edebiyatının en sevilen ve en üretken yazarlarından biri.“
Prof. Sibel Erol, New York Üniversitesi
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789759174989
Boyut
130-195
Sayfa Sayısı
220
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat