Yeryüzü Cassiel'in altında düşercesine uzaklaşıyor olmalı, diye düşündüm, tıpkı ölüm anında bazı insanların ayağının altından kaydığı gibi. Korkunç bir hızla yükselirken, yalnızca bir kenti, bir ülkeyi ya da bir kıtayı değil, masmavi parıldayan, koskoca bir gezegeni bırakıyordu arkasında... O anda o noktaya kimbilir hangi bilinmez güçlerin etkisiyle gelmişti; orada olmasında, kendi hayatının yanı sıra -başta benimki ve Enzo'nunki olmak üzere- daha kimlerin hayatındaki iniş çıkışlar rol oynamıştı?..
Yıldızlara Yolculuk, temposu, kurgusu ve işlenişiyle soluk kesici bir roman. İki katmanlı bir anlatımla, on beş yıllık bir zaman diliminde geçen romanın kahramanlarından Enzo, teyzesi Alma ile birlikte izlediği bir gösterinin ardından kaçırılır. Alma'nın bütün sevdikleri tuhaf bir biçimde ortadan kaybolmaktadır. Ne polis ne de özel detektifler Enzo'nun izini bulamayınca Alma'nın hayatı rayından çıkar.
Yıldızlara Yolculuk, birbirini arayan insanların; ait oldukları kişilere ulaşmaya çalışan kayıp ve gizemli nesnelerin öyküsü. Romanlarında astrolojiye, büyülü dünyalara, yıldızlara ve oralara yapılan yolculuklara, meteorlara, gökyüzünün gizemli köşelerine sıkça yer veren ve bir tür modern zaman Şehrazat'ı olan Nicholas Christopher'dan Binbir Gece Masalları tadında bir roman.
“Christopher, Kuzey Amerika'nın García Márquez'i... Duygusal ağırlığı olan bir Borges...“
E.A. Johnston, Toronto Globe & Mail
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789759174323
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
547
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-04
Çeviren
Yasemin Akbaş,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat