Taocu Çin İş FelsefesiBaşarılı İş Dünyasında Akıllı Stratejiler

%20
Taocu Çin İş Felsefesi,Chin Tiong Tan
Doğu ve Batı arasındaki ticaret gelişmeye mahkûmdur. Batılı işadamları, başarılı iş ilişkileri kurmak istiyorlarsa, Çin'e ve Asya'ya özgü değişik felsefeleri, değerleri ve perspektifleri anlamak zorundadırlar. Bu mükemmel kitap sizi aydınlanmaya giden yola çıkaracaktır.
Philip Kotler-
Çin'le ilgili eğitim alan ve Çin'le çalışan herkes için yararlı olacak bir yıldız haritası.
Vijay Mahajan-
Yazarlar, Çin'in kültürel tarihini günümüz Çin ticari stratejilerine son derece başarılı bir şekilde ilişkilendirmişler. Bu kitap, Çin'de iş yapan tüm işadamları, öğrenciler ve genel olarak tarihi gerçekleriyle birlikte Çin'i anlamak isteyenler için kaçırılmaz bir eserdir.
Rob Westerhof-
George T. Haley (Doktora, Texas Üniversitesi, Austin), ABD'de bulunan New Haven Üniversitesi'nde pazarlama ve uluslararası iş idaresi profesörüdür. Yönetimsel gelişim konusunda uzman olan Haley, çeşitli kurumların üst düzey yöneticilerine ve dünya çapında devlet politikalarını belirleyenlere Asya ve diğer gelişmekte olan ekonomiler, teknoloji yönetimi ve B2B pazarlama konularında danışmanlık yapmaktadır. Ödüllü bir yazar olan Haley, 90'dan fazla kitap, makale ve araştırma tezi yayınlamıştır.
Usha C.V. Haley (Doktora, New York Üniversitesi) New Haven Üniversitesi'nde iş idaresi profesörüdür. Stratejik yönetim ve doğrudan yabancı yatırımlar hakkında dünya çapında pek çok kurumda danışmanlık yapmaktadır ve araştırmaları özellikle Wall Street Journal ve The Economist gibi önemli basın organlarında geniş olarak yer bulmuştur. 90'dan fazla makale ve 6 kitabı yayınlanmıştır.
Chin Tiong Tan (Doktora, Pensilvanya Eyalet Üniversitesi) Singapur İş İdaresi Üniversitesi'nin müdürüdür. Müşavir ve danışman olan Tan, yönetimsel gelişim konusunda aktif olup, Singapur Havayolları, Standard Chartered Bank, Swiss Bank Corporation, Inchcape ve Motorola gibi şirketlerle çalışmıştır. Pek çok halka açık şirketin yönetim kurulunda görev yapmaktadır. 60'tan fazla makalesi yayınlanmış olup, ayrıca pek çok kitaba da katkıda bulunmuştur.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789756110249
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
375
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-12
Çeviren
Nuran Mavi
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat