Asya Steplerinden Sonsuza Açılan Yol...

Adem N. Çağıl'ın kaleme aldığı Sonsuza Açılan Yol, Ufuk Çizgisi yayınları arasında yerini aldı. Adem Tatlı'nın hayat öyküsünün anlatıldığı kitap, Eğitim Şehitleri Dizisi'nin ilk kitabı.

Fethullah Gülen'in takdim yazısıyla başlıyor Sonsuza Açılan Yol ve Naci Bostancı'nın Âdem ki Bozkıra Düşen Yıldızdır giriş yazısıyla sürüyor.

Sonsuza Açılan Yol, dört bölümden oluşuyor: İsimsiz Bir Kahraman Doğuyor; Moğolistan'a Yolculuk; Maraş'tan Ulanbatur'a Uzanan Yol ve son bölüm: Cennete Yolculuk.

Adana'da başlayan bu kısa hayat öyküsü, Moğolistan steplerinde sona eriyor. Eğitime adanan kısa bir ömrün, yalın bir biçimle anlatımı Sonsuza Açılan Yol.

Âdem Tatlı'nın ayrıntılara, oyalanmalara yer olmayan hayatı, okuyucuya çok şey söylüyor. Duymak isteyenler için, Sonsuza Açılan Yol, zarif bir söyleşi.

Âdem Tatlı'nın gök ekinler misali biçilen hayat öyküsüne, hüzün kadar, Asya steplerinin uğultusu da eşlik ediyor...
Niçin buradasınız? sorusuna cevaplar bulmak, kimi zaman karşılığında bir ömür istiyor. Zor soruları sevenler, imkânsızlıkların ardında saklanan güzellikleri bulmak isteyenler için Sonsuza Açılan Yol, Ufuk Çizgisi'nde!

Hayatı Anadolu'nun hikâyesi ama bu coğrafyanın kendisiyle sınırlı olmayan ufkunu temsil eden bir hikâye...
Onun sorumluluğu milletineydi, arkadaşlarınaydı, gönül gözüyle bütün dünyayı kucaklayan o muhteşem insana karşıydı, onun sorumluluğu vicdanınaydı.
O dönmek için gitmemişti, öyle de oldu.
Stok Kodu
9786054001040
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
140
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-07
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat