Neden Öldürüldüler? 3 / Dipsiz KuyuDipsiz Kuyu

%25
Neden Öldürüldüler' (3. Cilt),Orhan Tüleylioğlu

Liste Fiyatı : 30,00 TL
İndirimli Fiyat : 22,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 22 puan kazanacaksınız)
   22

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Ortadoğu, emperyalizmin kol gezdiği, terör örgütleri ile çeşitli istihbarat örgütlerinin kanlı ve kirli oyunlar oynadığı karanlık bir dipsiz kuyudur.
Bu karanlık ve dipsiz kuyuda cinayetler birbirini izler. Halk deyişi ile Ortadoğu'da “kimin eli kimin cebindedir“ bilinmez. Kim, kimi, neden öldürüyor? Bu soruların yanıtlarını anında bulmanın olanağı da yoktur. Olaylar yıllar sonra aydınlanır. O da bir kısmı!
Uğur Mumcu- (Cumhuriyet, 27 Eylül 1992)
90'lı yıllar Prof. Dr. Muammer Aksoy'un öldürülmesi ile başladı. Bu olay Türkiye'nin, yeniden, adım adım, bir kanlı ortama doğru sürüklenmesinin başlangıcı olacaktı.
Aksoy'un ardından Çetin Emeç, Turan Dursun, Doç. Bahriye Üçok, Musa Anter ve Uğur Mumcu bombaların ve kurşunların hedefi oldu.
Cinayetler, tozlu raflara kaldırılan dosyalar, savsaklanan soruşturmalarla aydınlatılmaya çalışıldı. Cinayetlerin ardından yakalananlar ise hep “tetikçiler“ oldu. Tetiği çektirenler meçhul kaldı. Cinayetlerin ardındaki güçlere ulaşılamaması ise yeni cinayetleri de beraberinde getirecekti...
“Neden Öldürüldüler?“ adlı dizimizin üçüncü kitabında 1990-1993 yılları arasında işlenen bu cinayetler tüm boyutlarıyla ele alınıyor. Kitapta öldürülen insanlarımızın yakınlarıyla yapılan söyleşilere, fotoğraflara, belgelere, soruşturma ve dava süreçlerine yer verilirken Türkiye'de tezgâhlanan oyun içindeki oyunların perde arkasına ışık tutuluyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789758084951
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
447
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2013-06
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat