Ekonominin temel taşlarını oluşturan işletmelere ait finansal bilgilerle işletme sahipleri, yöneticiler, devlet, kredi kurumları, yatırımcılar gibi çok çeşitli kesimler ilgilenirler. Bu kesimleri ilgilendiren finansal bilgiler ise amaçlara göre farklılık gösterir. Bu nedenle işletmeyle ilgili çeşitli kararların alınmasında finansal bilgilerin önemi yadsınamaz.

Finansal çözümleme, işletmenin mevcut koşullar altındaki durumunu belirleyip gelecekteki koşullara göre finansal durumu ile ilgili tahminlerde bulunabilmek için yapılan inceleme olarak tanımla-nabilir.

İşletmelerde Finansal Çözümleme adıyla sunulan bu çalışma, özellikle işletme ve iktisat bilimleri üzerine öğrenim yapan öğrencilere finansal tabloların çözümlenmesi kapsamına giren konularda genel ve uygulanabilir bilgiler verme amacını güder.

Bu amacı gerçekleştirmek için muhasebe ve finansal tablolar, bilanço, gelir tablosu, ek finansal tablolar, Enflasyon Muhasebesi ve finansal çözümleme problemleri temel başlıkları altında incelen-miştir
Stok Kodu
9786055936259
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
316
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-11
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat