Taş Mektep ve İbret BelgesiBir Baş Komiserin Anıları

%5
Taş Mektep ve İbret Belgesi,Muzaffer Çelik
5 Aralık 1931 yılında Malkarada doğan Muzaffer Çelik, tamamen kişisel gayretleriyle ilk, orta ve lise tahsilini bitirmiştir.
Edirne Jandarma ve İhzari Okullarını; İstanbul Yıldız Polis Okulunu ve İstanbul Etiler Komiser Muavinliği Okulunu bitirmiştir. Edirne, Balya, Gönen, İvrindi, Adıyaman, Aşkale, Hınıs, Erzurum, Ankara, İstanbul, Niğde - Bor, Ulukışla ve Sakarya - Pamukovada Emniyet Teşkilatının değişik branşlarında 30 yıl görev yaptıktan sonra Başkomiser rütbesiyle 1981 yılında emekli olmuştur.
Evli, üç çocuk babası olan Muzaffer Çelikin büyük oğlu Oğuz, deniz kurmay yarbaylığından emekli; Kızı Nergiz, ilköğretim okulu öğretmeni; Küçük oğlu Deniz, İngilizce öğretmenidir.
Şiir ve Türk Sanat Müziği dallarında da çalışmalarını sürdüren Çelikin 4 adet Hicaz, 3 adet Muhayyer, 1 adet Uşşak ve 1 adet Karcığar makamında, güfte ve bestesi kendisine ait olan eserleri bulunmaktadır.
Elinizdeki kitap, Emekli Başkomiser Muzaffer Çelikin görev yaptığı yıllardaki anılarını, başından geçen olayları ve 70 yıllık inişli çıkışlı yaşamından kesitleri sunuyor.
Stok Kodu
9789757059158
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
448
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3.hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat