Beytüşşebap çanak, içinde biz.

Haritaya bakılırsa bir sürü komşu var. Ama Hakkari ve Uludere dışındakilerle arasında yola benzer bir şey yok galiba. Uludere ye varmak için Tanintanin Geçidi ni, Hakkari ye giderken de Savarihalil i aşmak durumundasınız.

Yollar merdiven gibi; ya inmektesiniz ya da çıkmakta! Kışın Hakkari ye küsüyoruz. Uludere yle ise bir dargın bir barışıkız. Kış mevsiminde Hakkari ye gitmek ille gerekiyorsa; Siirt, Bitlis, Van illerinden dolaşan yediyüz kilometreden fazla yolun göze alınması şart.

Takvimlere gelen bahar bu tarafa henüz uğramadığından açık hava hapishanesinde kışlamak düşüyor herkese. "Sabır taşı"na gidip geliyoruz günde kaç kere.

... Pavlus, Markus, Polos gibi isimler taşıyan yurttaşlarımızın yaşadıkları köy, Gürkan öğretmenin ilk görev yeri. Nişanlısına vermek niyetiyle tuttuğu anlaşılan günlük onun odasında bulundu. Giderken yanına almamış.

Köyde yaşadıklarıyla, öğrencileriyle ve en çok da nişanlısına hasretiyle dolu defterin sayfaları.

Sabahları öğrencisi Hetlen getiriyormuş ekmeğini. Zeytin ve çayla yapıyor kahvaltılarını. Arasıra yemeğe çağırılıyormuş köylüler tarafından. Sofraya çoğunlukla ekmek, jajı ve çay konulduğunu anlatıyor.
Stok Kodu
9789756768181
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
120
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2002-11
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat