İletişimsizlik Becerisi İletişim bağlantısını oluşturabilmek kazanılmış bir davranış ve becerilerinin ürünüdür. Aynı şekilde, bir araya gelip de, zaman içinde tozu dumana katarak birbirleriyle öfkeli bir mücadeleye girebilmek de kazanılmış bir davranış ve becerinin ürünüdür. Bu anlamda kişiler ya iletişim ya da iletişimsizliği becerirler. Bizim gördüğümüz, daha çok iletişimsizliği becermeleri olmuştur. İşte bu beceriyi anlayabilmek, nasıl oluştuğunu görebilmek, iletişim olarak tanımladığımız, o son derece temel sürecin nasıl becerilebileceğini anlamak olacaktır.
Bu kitapta, ilk önce duyguların oluşumu ve nedenleri tartışılıyor.
Bu bağlamda, düşünce süreçlerinin, olaylara bakış açılarının, onlara verilen anlamların ya da onlarla ilgili geliştirilmiş olan davranış ve yorum kalıplarının duygu dünyamızla ilişkisine bakılıyor. Daha sonra, iletişim sürecinin aşamaları tanımlanıyor. Her bir aşamanın tanımında, bir yanda "iletişimsizliğin'' diğer yanda "iletişimin" nasıl olduğu tartışılıyor.
"İletişimin amacı ve sonucu çözümüdür. İletişimsizliğin amacı da çözüm, ancak sonucu kavga ve sorudur. İnsanoğlunun hangisini yaptığı anlayabilmek için tarihe, bir sabah gazeteye ya da akşam bir televizyon kanalının haber bültenine bakmak yetecektir..." diyor A. Kadir Özer sizinle paylaştığı iletişim fantezisini yaşamınızda bir gerçeğe dönüştürmenizi diliyor... İletişimsizlik Becerisi, Varlık Yayınları, 9789754341539, Kadir Özer
Stok Kodu
9789754341539
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
360
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat