Kandırma Dansı
Amerikalı psiko-terapist ve milyonlarca satan kişisel gelişim kitaplarının yazarı Harriet Lerner, kadınların gerçeği saptırmak ve saklamak amacıyla başvurdukları yolları ele alıyor. İlişkilerimizin yalan, taklit, suskunluk 'miş' gibi yapma ve cesurca doğruyu söyleme çabalarıyla nasıl etkilendiğini gösteriyor.

Ergen Çocukla Konuşma Sanatı
Din adamı Paul Swets'in ergenlik çağında çocukları -ve sorunları olan- ebeveynlere rehberlik edecek kitabı, yaşamının en çalkantılı döneminde bulunan çocuklarımızla güçlü, olumlu, kalıcı bir ilişki kurabilmemiz için yararlı olduğu kanıtlanmış pratik öneriler sunuyor. Stephen Covey'in önsözüyle.
Az Çabayla Çok Başarı
Amerikan Strateji Eğitimi Enstitüsü başkanı Chin Ning Chu, kitapları, konuşmaları, seminerleri ve kasetleriyle 40'ı aşkın ülkede milyonlarca kişinin yaşamını etkileyen bir yazar. Çok başarı insanların etrafında koşuşturup duran insanlardan daha sıkı çalışmadığını ve çoğunluk onlardan daha huzurlu olduğunu öğrettiği kitabında, gündelik hayatta sürekli karşılaştığımız zorlukları çözmek için, bilgelik ile iş yaşamına yönelik pratik taktikleri birleştirerek bize çıkış yolları gösteriyor.
Kişiler Arası İlişkilerde Benlik Sunumu
İnsan ilişkileri konusunda büyük çoğunluk “ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol“ ilkesini savunur. Günlük yaşamda “köprüyü geçene kadar ayıya demek“ ve “nabza göre şerbet vermek“ gerektiği de hep söylenir. Sosyal Psikolog Arzu Araz kitabında, toplumsal yaşamın bu büyük çelişkisinin nereden kaynaklandığını ve nedenlerini araştırıyor.
Diyaloğun Tılsımı
ABD'nin ünlü kamuoyu araştırmacısı Daniel Yankelovich, bir yandan küreselleşen, bir yandan bölgesel çatışmaların arttığı bir çağda büyük önem taşıyan diyalog kurma ve sürdürme yeteneğinin nasıl kazanılabileceğini göstererek, hayatın her alanındaki ilişkilerde insanı başarılı kılacak bir yöntem olan diyaloğun sorun çözmekte ne kadar etkili olduğunu örneklerle açıklıyor.
Nesi Var Bu Çocuğun?
ABD'nin ergen psikiyatrisi dalında en yetkin uzmanları arasında bulunan yazar, bu alandaki yirmi yıllık deneyimini paylaştığı kitabında onlarca vaka etüdünü naklederek, uyguladığı teşhis ve tedavi yöntemlerini açıklıyor. Özellikle ergen ebeveynlerinin ve psikolojik danışman/rehberlerinçok yararlanacağı bir başvuru yapıtı.
Öfke Dansı
Kansas (ABD) 'deki ünlü Menninger kliniğinde psikoterapist olan Dr. Harriet Lerner'in ülkemizde de birçok psikoterapistin danışanlarına salık verdiği eseri. Kadının öfkeli ve suçlayıcı bir konumdan, kendi karmaşasıyla yüzleşmeye doğru yaptığı yolculuğu anlatan yazar, öfkenizi yapıcı bir güce dönüştürerek yaşamınızı yeniden şekillendirebilmeniz için rehberlik ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Stok Kodu
9789754343052
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat