Metin'in hem çektiği belgesel filmlerle hem de bu kitapla sağladığı katkı, MST mücadelelerinin ve zaferlerinin ilerici derslerini Türkiye soluna taşımak açısından kilit bir önem taşıyor.
James Petras-
Metin Yeğin'in Topraksızlar'ın on kollektif lideriyle Türkiye için yaptığı görüşmeler ve yürüyüş notları bu kitabı geliştirdi. “Topraksızlar“ yeniden, yüz sayfa kadar da eklemeyle size ulaşırken, yanında üç yeni belgesel filmi de taşıyor. Son yürüyüşü anlatan “Bir Şenlikti Uzun Yürüyüş“, Amazon Ormanları'nın içinde yeni işgal yeri olan; 'Abril Vermelho' ve Belem'deki MST yerleşim yerine farklı bir açıdan bakan “Amazon'da Dans“ belgesel filmleriyle beraber, neredeyse artık bir klasiğe dönüşen “Topraksızlar“, dünyanın öte ucundaki mümkün olan başka bir dünyayı size aktarmayı amaçlıyor.
“Topraksızlar“, Neoliberalizme karşı Latin Amerika'daki direniş öykülerini anlatan üçlemenin ilk kitabıdır. Bu kitapla birlikte yayınlanan Brezilya, Uruguay, Arjantin işgal fabrikalarını anlatan kitap ve filmleriyle 'Patronsuzlar', hemen ardından gelecek olan Bolivya, Venezüella kitabı ve filmleri bu üçlemenin diğer ikisidir. Üç kitap ve on bir belgesel film ile birlikte, Latin Amerika gerçeğini, “Dünyanın Sokakları“ ile buluşturuyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789944989091
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
294
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat