Cahiliye Toplumunda İnsan Karakterleri

%20
Cahiliye Toplumunda İnsan Karakterleri,Harun Yahya
Cahiliye Toplumunda İnsan Karakterleri Kuran'ı, insanları yaratan, onların tek hakimi ve tek sahibi olan Allah indirmiştir. Dolayısıyla insanın bilmediklerini öğrenebilmesi ve içerisinde bulunduğu cahillikten kurtulup bilinçlenebilmesi de ancak Kuran'da bildirilen din ahlakını yaşamasıyla mümkündür. Bu önemli gerçeği göz ardı ederek din ahlakından uzak yaşayan kimseler ise "cahil" bir toplum oluştururlar. Ancak bu cahillik, bu kimselerin Yaratıcımız olan Allah'ı tanımamaları, O'nun kudretini gereği gibi takdir edememeleri, O'nun kendilerinden neler beklediğini, O'nun istediği ahlak ve kişilik yapısının nasıl olması gerektiğini bilmemelerinden kaynaklanan bir cahillik çeşitidir.

Bu köklü cehalet onların yaşam tarzlarından kişilik yapılarına kadar hayatlarının her anında olumsuz etkilerini gösterir.

İşte bu kitabın amacı da, cahiliye toplumunun ürettiği yaşam tarzları ve karakterlerinden belli başlı örnekleri inceleyerek, bu sistemin, kesin olarak "açmazda" olduğunu ortaya koymaktır. Ayrıca cahiliye toplumunu oluşturan insanların, yaşadıkları klasik karakterlerle aradıkları huzur ve mutluluğa hiçbir şekilde ulaşamadıklarını göstermektir. Bunun yanısıra Kuran'da bildirilen mümin karakteri de tanıtılarak cahiliye toplumundaki insan karakterleri ile farkı ortaya konmaktadır. Cahiliye Toplumunda İnsan Karakterleri, Harun Yahya, 9789758432011, Vural Yayıncılık
Stok Kodu
9789758432011
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat