Evrimcilerin İtirafları Evrim teorisi, ortaya atıldığı günden bu yana, bir kısım materyalist çevreler tarafından bilimsel bir gerçek gibi gösterilmeye çalışılır. Oysa tüm canlılığın bir tesadüfler süreci sonunda ortaya çıktığını öne süren teori, farklı bilim dalları tarafından geçersiz kılınmaktadır. Teorinin kurucusu olan Charles Darwinden bu yana geçen 140 yıl boyunca, paleontoloji, biyokimya, genetik, anatomi gibi bilim dalları, teorinin varsayımlarını birer birer çürütmüştür. Doğanın detayları incelendikçe, canlılarda, asla rastlantılarla açıklanamayan olağanüstü tasarımlar bulunduğu görülmüştür.

Tüm bu nedenlerle bugün evrim teorisi, ünlü moleküler biyolog Prof. Michael Dentonın ifadesiyle "kriz içinde bir teori"dir.

Teorinin içine düştüğü bu kriz, teoriyi savunan bilim adamlarını da kimi zaman bazı itiraflarda bulunmaya yöneltmektedir. Bu bilim adamları, materyalist önyargıları nedeniyle teoriyi reddetmeyen, ancak teorinin bilimsel bulgularla çeliştiğinin de farkında olan kişilerdir.

Bu kitapta söz konusu evrimci bilim adamlarının kendi inandıkları teori hakkındaki itiraflarını okuyacaksınız. Teorinin kurucusu olan Charles Darwinden, günümüzdeki en önde gelen savunucuları olan Richard Dawkins, Stephen Jay Gould ya da Richard Leakeye kadar, yüzlerce evrimcinin bu teoriye, temelsiz, yanlış ve hatta saçma olduğunu fark ettikleri halde inandıklarını göreceksiniz.

Darwinizmin, en ateşli savunucuları tarafından bile aslında inanılmayan bir masal olduğunu görmek istiyorsanız, bu itirafları okumalısınız. Evrimcilerin İtirafları, Harun Yahya, 9789757986751, Vural Yayıncılık
Stok Kodu
9789757986751
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat