İslam'ın Yükselişi Bazen bir gazete kupüründe, bazen bir televizyon haberinde duymaya başladığımız İslama yönelişle ilgili gelişmeler, aslında İslam ahlakının dünyaya çok hızlı bir şekilde yayılmaya başladığının önemli işaretleridir.

Elinizdeki kitapta amaçlanan, bu gelişmeleri toplu olarak sunmak, yorumlamak ve böylece okuyucuların, yaşanan olayların olağanüstülüğünü gereği gibi değerlendirmelerine vesile olmaktır.

Bu çalışma bir yandan iman edenlerin şevkini ve azmini artırmayı amaçlarken, bir yandan da İslam ahlakını tüm insanlara anlatmak için gösterilecek çabanın önemine dikkat çekmektedir.

Bilmek gerekir ki, yaşanan tüm bu gelişmeler Kurandaki, "İnsanların Allah'ın dinine dalga dalga girdiklerini gördüğünde, hemen Rabbini hamd ile tesbih et ve O'ndan mağfiret dile" (Nasr Suresi, 2-3) ayetlerinin tecelli edeceği vaktin çok yakın olduğunu, hatta yaşanmaya başladığını göstermektedir.

Allah bu vaadini muhakkak tamamlayacaktır. İman edenlerin yapması gereken ise bu gelişmelerde ellerinden geldiğince pay sahibi olmaya gayret etmektir. İslam'ın Yükselişi, Vural Yayıncılık, 3001282100139, Gülay Pınarbaşı
Stok Kodu
3001282100139
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat