İslam'a göre ahir zaman, kıyamete yakın bir zamanda, Kuran ahlakının hakim olacağı ve insanlar arasında çok yaygın olarak yaşanacağı dönemi ifade eder. Ahir zaman dünyanın önceki büyük bir bozulma ve karmaşa yaşayacağı, ancak sonra da gerçek dinin yaşanmasıyla kurtuluşa kavuşacağı bir dönemdir.

Peygamberimizin hadislerinde bu dönemi ve özelliklerini açıklayan detaylı anlatımlar yer alır. Peygamberimizin ardından bazı İslam büyükleri de ahir zaman hakkında önemli açıklamalarda bulunmuşlardır. Ayrıca Kuran'da da bu döneme işari manada bakan ayetler vardır. Bu kitapta çeşitli ahir zaman alametleri, kuran ayetleri ve hadisler doğrultusunda açıklanmaktadır.

Kitap ayrıca ahir zamanda çıkması beklenen alametlerden biri üzerinde detaylı olarak durmaktadır. Neml Suresi'nin 82. ayetinde söz edilen bu alamet, son dönemde kamuoyunda çok yoğun şekilde gündeme gelen Dabbetü'l Arz'dır. Kitapta, Kuran'da bir kıyamet alameti olarak bildirilen "dabbe" ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra, konuyla ilgili çeşitli görüşlere de yer verilmektedir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756579565
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat