Hazreti Musa İnsanlık tarihine aynı zamanda peygamberler tarihi gözüyle de bakılabilir. Allah tarihin her döneminde Kendi vahyini elçileri vasıtasıyla insanlara ulaştırmıştır. Elçiler, insanlara Allah'ın apaçık varlığını anlatmış, onlara Yaratıcılarının sözlerini iletmişlerdir. Kuran'da bir çok peygamberin bu tebliğ mücadelesi detaylı bir şekilde anlatılır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) ile birlikte Hz. İsa'dan, Hz. Süleyman'dan, Hz. Yusuf'tan, Hz. Nuh'tan, Hz. İbrahim'den ve daha bir çok peygamberden haberler verilir, onların yaşadığı ve ibret alabileceğimiz olaylar aktarılır. Kuran'da kendisinden ve yaşamından en çok bahsedilen peygamber ise Hz. Musa'dır.

Ayetlerde Hz. Musa'nın, çocukluğundan başlayarak Firavun'la olan mücadelesi, kavminin kötü davranışları ve onlara yaptığı tebliğ çok ayrıntılı bir şekilde aktarılmıştır. Zorluk anlarında gösterdiği dirayet örnek olarak verilmiştir.

Bu kitapta Hz. Musa'nın -Kuran'da bahsedilen hayatı- incelenmektedir. Dikkat edilmesi gereken husus, Hz. Musa'nın hayatını geçmişte yaşanmış ve bitmiş olaylar olarak değil, günümüze, bizzat kendi hayatımıza ışık tutan ibretler ve örnekler olarak değerlendirmemizdir. Hazreti Musa, Vural Yayıncılık, 9789758432424, Harun Yahya
Stok Kodu
9789758432424
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat