Hazreti Yusuf Hz. Yusuf, hayatı ve mücadelesi hakkında Kuran'da en detaylı bilgilerin verildiği peygamberlerden biridir. Hz. Yusuf'un ve babası Hz. Yakub'un yaşadığı olaylar, Kuran'ın Yusuf Suresi'nde anlatılır ve bu surenin hemen başında belirtildiği gibi "en güzel kıssalardan" biridir.

Hz. Yusuf, küçük yaşta iken kendisini kıskanan kardeşleri tarafından bir kuyuya atılmış, daha sonra köle olarak satılmış, sonra iftiraya uğrayarak uzun yıllar hapiste kalmış, yıllar boyu bu gibi zorluklarla denenmiştir. Ardından Allah, onu tüm bu sıkıntılardan kurtararak kendisine güç ve iktidar vermiştir.

Hz. Yusuf'un tüm bu olaylar sırasında gösterdiği büyük sabır ve tevekkülü, etrafındaki her insanın dikkatini çeken güzel ahlakı ve güvenilirliği, kendisine tuzak kuranlara karşı aldığı akılcı önlemler ve kurduğu 'karşı tuzaklar", müminler için büyük hikmetler ve örnekler taşımaktadır. İşte bu nedenle, bu kitapta Hz. Yusuf'un hayatı ve mücadelesi incelenmekte, Yusuf Kıssası'nın incelik ve hikmetleri açıklanmakta ve her okuyucu, Hz. Yusuf'unki gibi bir iman, akıl ve ahlaka ulaşmak için gayret etmeye çağrılmaktadır. Hazreti Yusuf, Vural Yayıncılık, 9789758432653, Harun Yahya
Stok Kodu
9789758432653
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat