İmtihanın Sırrı Her insan hayatı boyunca birşeyleri elde edebilmek için çaba ve emek sarf eder. Kendi eğitim hayatınızı düşünün. O dönemden aklınızda en çok yer eden şeyler, muhtemelen sık sık karşılaştığınız sınavlardır. Bunların içinde en önemlisi ise, kuşkusuz üniversite sınavıdır. Çoğu genç insan üniversite sınavını hayatının dönüm noktası olarak tanımlar. Çünkü geleceklerini nasıl şekillendireceklerini bu üç dört saatlik imtihanın sonucunda belirleyeceklerini düşünürler. Tek amaçları istedikleri üniversiteye girebilmektir. Bu amaca ulaşabilmek için büyük bir sabır ve kararlılık gösterirler.

Oysa dünya hayatında elde edilmek istenen yararların tümü ne kadar ciddi bir çaba harcansa da- geçicidir. Ama bunların yanısıra bir de asla kaybolmayacak olan, asla tükenmeyecek güzelliklerin, sonsuz yararların bulunduğu ve insanın ebediyete kadar kalacağı gerçek bir hayat, ahiret hayatı vardır.

İşte insanın sonsuz ahiret yurduna ulaşmak için denendiği yer de "dünya hayatı"dır. İnsan, yeryüzünde bulunduğu sürece ahirete yönelik bir sınav yaşamakta ve bu konuda gösterdiği çabayla denenmektedir. Hayat, gerçekte Allah'ın bizleri sınamak ve eğitmek için yarattığı geçici bir süredir. İnsan bu süre boyunca düşünmek, böylece Rabbimiz'i tanımak, O'nun hükümlerine uymak ve O'nun rızasını aramakla sorumludur. İmtihanın Sırrı, Vural Yayıncılık, 9789758432202, Harun Yahya
Stok Kodu
9789758432202
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat