Kur'an'a Göre Gerçek Akıl Akıl, Allah'ın samimi iman sahiplerine lütfettiği önemli bir nimettir. Kalbini Allah'a bağlamadan, O'na kulluk etmeden sadece akıllı olmak için çaba harcayan bir insan her ne yaparsa yapsın bu nimete ulaşamaz.

Bir insan akıl sahibi olmakla sadece dünya ve ahiret hayatının gerçek yüzünü anlamak ve ahiret için en güzel hazırlığı yapmakla kalmaz, aynı zamanda dünya hayatını, olabilecek en güzel şekilde yaşayabilme fırsatını elde etmiş olur. Çünkü akıllı insan, nimetleri en fazlasıyla takdir edebilen, güzelliklerden olabilecek en fazla zevki alan, neşenin, sevginin, dostluğun, sadakatin, güzel ahlakın ve insanın aklına gelip de özendiği her türlü meşru ve güzel duygunun en fazlasını, en derin şekilde tadabilen kimsedir.

Bu kitapta akıl ve akılsızlık, akıllı insanın kazançları ve akılsız insanın kayıpları anlatılmaktadır. İnsanın tüm hayatına hakim olan ve onu adım adım güzelliklere, nimetlere, huzura ve kurtuluşa götüren aklın, insan hayatına getirdiği konfor ortaya konmaktadır.

Kitapta anlatılanlar, bugüne kadar olan akıl kavramını kökünden değiştirerek, hayatınıza bambaşka bir bakış açısı sunmaktadır. Kur'an'a Göre Gerçek Akıl, Vural Yayıncılık, 9789758432165, Harun Yahya
Stok Kodu
9789758432165
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat