Kuran Mucizeleri Bundan 14 asır önce Allah, insanlara yol gösterici bir kitap olan Kuran-ı Kerim'i indirdi. Rabbimiz tüm insanlığı bu kitaba uyarak kurtuluşa ermeye davet etti. İndirildiği günden kıyamete kadar, insanlığın yegane yol göstericisi de bu son ilahi kitap Kuran olacaktır.

Kuran'ın eşsiz üslubu ve içerdiği üstün hikmet, onun Allah'ın sözü olduğunun kesin bir delilidir. Bunların yanı sıra, Kuran'ın Allah Katından indirildiğini ispatlayan pek çok mucizevi özelliği de vardır. Bu özelliklerden biri, ancak 20. yüzyıl teknolojisiyle eriştiğimiz bazı bilimsel gerçeklerin 1400 yıl önce Kuran'da bildirilmiş olmasıdır.

Elbette ki Kuran bir bilim kitabı değildir. Fakat çeşitli ayetlerde, son derece özlü ve hikmetli bir anlatım içinde aktarılan bazı bilimsel gerçekler, ancak 20. ve 21. yüzyıl teknolojisi ile keşfedilmiştir. Her geçen gün bu keşiflere yenileri eklenmektedir. Kuran indirildiği dönemde bilimsel olarak saptanması mümkün olmayan bu bilgiler, günümüz insanına Kuran'ın Allah'ın sözü olduğunu bir kez daha göstermektedir.

Bu kitapta Kuran'ın bilimsel mucizelerinin yanı sıra, geçmiş ve gelecekle ilgili verdiği bazı haberlere, Kuran'ın edebi yönden mükemmelliğine ve Kuran'ın matematiksel mucizeleri ile ilgili örneklere de yer verilmektedir. Kuran Mucizeleri, Vural Yayıncılık, 9789758432219, Harun Yahya
Stok Kodu
9789758432219
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat