Müminlerin Asıl Yurdu Cennet

%20
Müminlerin Asıl Yurdu Cennet,Harun Yahya
Müminlerin Asıl Yurdu Cennet Yeryüzündeki her insan, ölümünden sonra ahiret yaşamında sonsuz bir cennetin var olduğu bilgisine sahiptir. Cennete girmeye layık görülen her insan, nefsinin istediği herşeyi hazır bulacağı, mükafat ve nimetlerle karşılanacağı, sonsuza kadar güzellikle muhatap olacağı eşsiz bir mekanda yaşayacaktır.

Allah, Kuran'da insanlara eşsiz ve sınırsız güzellikleri ile muhteşem bir cennet yaşamı tarif etmiştir. Bu güzelliklerin sınırını bilmeyen, tarif edilen detayların farkında olmayan bir kimsenin, cenneti ve oradaki yaşamı gözünde canlandırması zor olabilir. Bu kitap ile amaçlanan, Allah'ın insanlara sunmuş olduğu ve büyük bir nimet olarak Kuran'da anlattığı cenneti insanlara tanıtmak, cennetteki güzelliklerden herkesi haberdar etmektir.

Cennette, insanlara, şu anki düşünce sınırlarını aşacak derecede güzel olan herşeyin verileceğini belirtmektir. Cennette, tüm eksikliklerden, acizliklerden uzak olacaklarını, sıkıntı ve hüznü tadmayacaklarını, asla pişmanlık duymayacaklarını hatırlatmaktır. Cennette, şu ana kadar görülmüş, bilinmiş her türlü güzelliğin ve nimetin çok daha üstününün var olduğunu, ayrıca Allah'tan bir ikram olarak henüz tanınmamış, görülmemiş nimetlerin de orada hazır bulundurulduğunu ve bunların yalnızca Allah'ın kendilerinden hoşnut olduğu insanlara sunulmakta olduğunu haber vermektir. Müminlerin Asıl Yurdu Cennet, Vural Yayıncılık, 9789757986294, Harun Yahya
Stok Kodu
9789757986294
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat