Müminlerin Merhameti Etrafınızdaki insanlara "merhamet nedir'" diye sorduğunuzda veya "merhameti bana tarif eder misin'" dediğinizde birçok farklı cevap ve örnekle karşılaşırsınız. Kimi sokaktaki aç köpekleri doyuran komşusunun, hayatında gördüğü en merhametli insan olduğunu söyler. Kimi merhameti, kendisine hastayken bakan bir yakının gösterdiği ilgi ve yakınlığı örnek vererek tarif eder. Genellikle tarifler bu şekilde birbirine benzer. Halbuki bunların hiçbiri gerçek merhameti tam anlamıyla ifade edemez.

Gerçek merhametin kaynağı Allah sevgisidir. Allah'ı seven bir insan, O'nun yarattığı kullara ve varlıklara karşı, onları acizlik içinde yaratmış olmasından dolayı bir acıma ve merhamet hisseder. Başkalarının da bundan dolayı kendisine merhamet duyduğunu bilir. Kendisini yaratan Allah'a karşı duyduğu güçlü sevgi ve bağlılıktan dolayı Kuran'da emredilen doğrultuda insanlara karşı güzel ahlaklı davranır.

Bu kitapta, müminlerin Allah sevgisine dayanan merhamet anlayışlarının nasıl olduğu, Kuran'ın emirleri ve Peygamberimiz (sav)'in sünneti doğrultusunda bu ahlakı hayatlarının her anında nasıl yaşadıkları ve kimlere karşı merhamet gösterdikleri anlatılmaktadır. Müminlerin Merhameti, Vural Yayıncılık, 9789757986928, Harun Yahya
Stok Kodu
9789757986928
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat