Münafığın Sırları Çoğu insan 'münafık' kelimesinin anlamını tam olarak bilmez. Bazıları ise kelimeyi halk dilindeki şekliyle, yani "ikiyüzlü" ya da "yalancı" anlamlarıyla bilir, fakat Kuran'daki karşılığından haberdar değildir. Biraz dini bilgisi olanlar ise münafıkların, Peygamberimiz (sav) döneminde yaşamış inkarcı bir grup olduğunu düşünürler. Oysa münafıklar Allah'ın Kuran'da yüzlerce ayetle dikkat çektiği ve onlara karşı son derece temkinli olunmasını hatırlattığı bir gruptur.

Ve yine Kuran'a bakıldığında anlaşılan, münafıkların az rastlanan bir grup değil, aksine her mümin topluluğunun içinde bulunan 'teşkilatlı' bir grup olduğudur. Allah, müminler için tehlike oluşturacak bu topluluğa sıkça dikkat çekmiştir; Kuran'da en çok tarifi görülen insan türlerinden biri münafıklardır.

Hayatının tamamını Allah'a adamış, Kuran ahlakını tebliğ eden samimi insanların arasında, 'onlardanmış' gibi görünerek -kimi zaman yıllarca- yaşayabilen bu insanlar, aslında 'onlardan' değildirler ve yalnızca kendilerine çıkar sağlama peşindedirler. Tarih boyunca bu olay, bütün mümin topluluklarında görülmüştür.

Bu kitapta münafıkların özellikleri, Kuran'da tarif edilen detaylarıyla incelenmektedir. Münafığın Sırları, Vural Yayıncılık, 9789757986607, Harun Yahya
Stok Kodu
9789757986607
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat