Resullerimiz Diyor Ki Gelmiş geçmiş tüm ümmetlere, onları Allah'ın doğru yoluna çağıran resuller gönderilmiştir. Resuller, insanlara Allah'ın varlığını ve birliğini anlatan, onlara Allah'ın dinini tebliğ eden, Allah'ın kendilerinden istediklerini, yapmaları ve sakınmaları gereken şeyleri bildiren, onları cehennem azabına karşı uyaran ve cennetle müjdeleyen insanlardır.

Resullerin hayatları ve mücadeleleri düşünen ve öğüt almasını bilen müminler için ibretlerle doludur. Bu kitapta Allah'ın resullerinden bir bölümünün, gönderildikleri topluluklara yaptıkları tebliğler aktarılmaktadır. Bunda hedeflenen ise, hem Allah'ın şerefli elçilerinin üstün ahlak özelliklerini ve din ahlakını tebliğ etme konusunda gösterdikleri eşsiz samimiyet, çaba ve kararlılığı hatırlatarak onlara olan saygı, hürmet ve sevgimizi tazelemek, hem de tebliğ ettikleri konuların ehemmiyetine dikkat çekmektir.
Bunun de ötesinde, bu resullerin, gönderildikleri topluluklara anlattıklarını bir kez daha hatırlayarak, kendi üzerimizdeki eksikleri ve yanlışları gözden geçirip telafi etmektir. Zira Kuran'da yer alan tüm kıssalar ve bilgiler, öncelikle müminlerin öğüt alıp düşünmeleri ve doğru yolu bulmaları için anlatılmıştır. Resullerimiz Diyor Ki, Vural Yayıncılık, 9789757986911, Harun Yahya
Stok Kodu
9789757986911
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat