Tarih Boyunca Müslümanlara Atılan Iftiralar

%20
Tarih Boyunca Müslümanlara Atılan Iftiralar,Harun Yahya
Tarih Boyunca Müslümanlara Atılan Iftiralar İftira, çıkarları zedelenen, birine karşı düşmanlık ve kin besleyen, rekabet içinde olan, yalancı ve vicdansız bazı insanların, karşılarındaki kişiye veya kişilere zarar vermek amacıyla başvurdukları çirkin yöntemlerden biridir. Din ahlakından uzak, Allah'ın emrettiği güzel ahlakı yaşamayan toplumlarda, insanların yaygın olarak başvurdukları karalama yöntemlerindendir.

Bu kitapta iftiranın, çok farklı bir amaçla kullanılan ve tarih boyunca belli çevrelerce miras gibi aktarılarak günümüze kadar ulaşan bir şekli konu edilmektedir. Burada üzerinde durulacak olan iftira, tarih boyunca dini inkar edenlerin iman edenlere maddi veya manevi zarar verebilmek amacıyla yönelttikleri iftiralardır.

Kuran'da, geçmişte, Allah'ın elçilerinin ve onlar gibi din ahlakına uymaya davet eden salih kişilerin tümüne menfaatperestlik, delilik, kendini beğenmişlik, hırsızlık, zina gibi iftiralar atıldığı açıklanmıştır. Allah'ın izniyle müminlere atılan her iftira boşa çıkmış, onlara zarar verememiştir. Bu mübarek insanlar da kendilerine yöneltilen iftiraları her zaman örnek bir sabır ve tevekkülle karşılamış, bu baskılara aldırış etmemiş, Allah'ın emrettiği ahlakı yaşamaya ve insanları da doğru yola davet etmeye devam etmişlerdir. Tarih Boyunca Müslümanlara Atılan Iftiralar, Vural Yayıncılık, 9789758432288, Harun Yahya
Stok Kodu
9789758432288
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat