Çok Yönlü Gelişimsel Eğitim Seti, 3-4 yaş çocuklarının kullanımı için hazırlanmıştır. Amaç bu yaş çocuklarının sosyal, duygusal, bilişsel, dil, psikomotor gelişimlerini desteklerken, yaratıcılık ve özbakım becerilerini arttırmaktır. Bu set, çocukların 6 farklı alanda gelişimlerini destekleyecek şekilde planlanmıştır. Her sayfanın başındaki İkon, o sayfanın öncelikli olarak hangi gelişim alanına yönelik olduğunu göstermektedir. Bu ikonlar aşağıdaki gibidir:

Çok Yönlü Gelişimsel Eğitim Setinin her bir kitabında, tüm gelişim alanlarından seçilmiş etkinliklere yer verilmeye çalışılmış ve her etkinliğin başında, İlgili amaç ve kazanımlar yazılmıştır. Böylece bu eğitim setinin hem eğitimcilere günlük planlarını hazırlamada yardımcı hem de Anne-Baba-Çocuk ilişkisinin güçlenmesinde de aileye destek olacağı düşünülmektedir.

Setimizin Kullanım Aşamasında Dikkat Edilecek Noktalar:

Çok Yönlü Gelişimsel Eğitim Seti'nde bulunan etkinlikler basitten zora doğru bîr sıra izlemektedir. Bu sebeple setin 1. sayıdan başlanarak sıra ile çocuklara yaptırılması önerilir.
Çocuğun zorlandığı durumlarda ipuçları vererek çocuk desteklenmelidir. Örnek: Büyük olanı bulamadıysa, öncelikle gerçek objelerle çalışılarak bir küçük bir büyük top gösterilerek bunların boyutları hakkında konuşulmalıdır.
Özellikle renk kullanımı İle ilgili bir yönerge verilmediyse renk kullanımına ilişkin müdahale yapılmamalıdır.
Kitaplar çocuklarla birlikte uygulanırken, 3-4 yaş çocuklarının dikkat sürelerinin kısa olduğu unutulmamalıdır.

Eğer çocuk uzun süre dikkatini vermekte zorlanıyorsa, 10 dakikadan fazla çalışma yapmaya zorlanmamalıdır. Çocuklarımızın eğlenerek öğrenmeleri dileği ve sevgilerimizle...
Stok Kodu
9789759931544
Boyut
140-200
Sayfa Sayısı
32
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat