Kaza geçiren yaralıya ya da birdenbire hastalanan kişilere yaşamsal tehlikeyi atlatıncaya kadar orada bulunanlarca veya yetişenlerce, elde bulunan olanaklardan yararlanılarak uygulanan her türlü yardım ve tedavi yöntemi ilk yardım hizmetidir. İlk yardımın birinci ilkesi, hastanın ya da yaralının yaşamını kurtarmak, ikincisi daha kötüye gitmesini önlemek, üçüncüsü ise doktor tedavisine yardımcı olarak, tümüyle iyileşmesine katkıda bulunmaktır.
İnsan hayatı boyunca, ilk yardımı gerektiren olaylarla her an karşılaşabilir. Bu olayda eşi çocukları yakınları hatta kendisi hizmet ve yardım bekliyor olabilir.
İlk yardım gerektiren böyle bir durum karşısında herkesin kendisi ve çevresi için pratik kolay ve önemli ilk yardım uygulamalarını öğrenmesi zorunlu hale gelmiştir. Çünkü her yerde ve her zaman sağlık personelini yanımızda bulma olanağı yoktur.
Zamanında yapılacak basit fakat etkili bir ilk yardım uygulaması, yaralı ve hastaların hayatını kurtarabilir.
Bu amaçla hazırlanan ve pratik ilk yardım bilgilerini içeren bu kitapçığın siz okurlarımıza yararlı olmasını diler kitabın yayınlanmasını üstlenmiş olan YA-PA yayın kuruluşuna teşekkür ederim.
(Önsöz)

Stok Kodu
9789754249132
Sayfa Sayısı
180
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat