Ne Yapıyorum? Neden Yapıyorum? Nasıl Yapmalıyım?

%25
Ne Yapıyorum? Neden Yapıyorum? Nasıl Yapmalıyım?
Okul öncesi gibi yeni ve hızla gelişen bir alanda çağdaş gelişmelere ayak uydurabilmek, bu alan için geliştirilen programlarla ilgili olduğu kadar, bu alanda yetişen öğretmenin ne, niçin ve nasıl sorularını sorarak çalışması ile mümkündür.
Hangi yaş grubu için olursa olsun programlar, belirli teorik görüşler ve bu görüşlerin ışığında oluşturulan ilkeler çerçevesinde uzmanlar ve uygulamacıların katılımı ile oluşturulur. Programlan ülke geneline yaygınlaştırılırken, programın hazırlığına ilişkin temel görüşlerin çok iyi tanıtılması son derece önemlidir. Ancak prensiplerin özümlenmesi ile öğretmenler yaptıklarım anlamlı kılabilirler, yaratıcı olabilirler, programı grupların değişen ihtiyaçlarına uyarlayabilirler. Konu okul öncesi çağ çocuğu olduğu zaman, bilinmesi gereken en önemli prensip ihtiyacına cevap vermeyen hiçbir etkinliğin çocuğun ilgisini çekmiyor olmasıdır.
İlgi çekmeyen bir etkinlik ise çocuğun katılımım sağlamayacağı için ancak yetişkinin, görevini yapma konusundaki düşüncesini pekiştirmekten öteye gitmez.
(Önsöz'den)
Stok Kodu
9789754248777
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat