Mary Helen Stefeniak, Amerika'da yayınlanan ve kısa zamanda ses getiren ilk romanı “Türk ve Annem“le bizi, bir ailenin sonuna kadar merak içerisinde bırakan ve bir solukta okunmasına neden olan hüzünle-mizahın harmanlandığı tarihi atmosferine sokuyor.
Yazar, Hırvatistan'dan Amerika'ya kadar uzanan bu tarihi yolculukta, ailesinin geçmişini araştırarak bir döneme gündelik olayların akışında belgeler ve sözlü aktarımlarla tanıklık ederken, karakterlerinin yüreklerinde gizli kalan aşkları da gün ışığına çıkartıp, bizleri şaşkınlığa sürükleyecek sürprizlerle romanın akışını canlı tutar.
Farklı bir kültürün, farklı yaşamlarına renk ve tat getiren bu roman, bizlere yabancı olduğu kadar tanıdık ve yakın gelebilecek bir aile ile tanıştırırken, bir döneme tanıklık etmemize aracı olacaktır.
“Kendini zorla okutturan, zekice oluştuurulmuş ve komik, kusurlu, unutulmaz karakterlerle dolu bir kitap olan “Türk ve Annem“, bir aileyi öykü anlatma sanatının incelikleriyle gözler önüne seriyor.“
Lan Samantha Chang / İnheritance'nin yazarı
“Türk ve Annem“ orjinalliği, mizahı ve anlayışıyla kıvılcım saçıyor. Mary Helen Stefeniak, sıradan, büyülü ve ilginç bir duyguyu akıldan çıkmayacak şekilde tanıdık yapmak için gerçek bir hediyeye sahip. Bu romana bayıldım!“
Elizabeth Stuckey / Mermaids on the Moon'un yazarı
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758809271
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
345
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-05
Çeviren
Derya Öztürk,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat