Melike Birgölge... Yepyeni bir isim. Genç, içten, dürüst, yalın... Merak edilen kişilerle buluştu ve konuştu. Tüm doğallığıyla sizin de sormak istediğiniz soruları buldu ve sordu.
Melike'nin ''skandal çıksın, sansasyon olsun'' diye bir amacı yoktu. Seçtiği kişileri tanımak ve tanıtmak istiyordu. Dostça yaklaştı ve karşısındakilerden dostluk gördü.
O yüzden bu kitaptaki söyleşiler böylesine sıcak ve dürüst.
Melike Birgölge, aramıza hoşgeldin.
Hep böyle kal.

Duygu Asena-Yazar


Melike Birgölge'yi gazeteci olmak isteyen bir genç olarak tanıdım ilk önce... Israrcı takipçiliğiyle bu işin üstesinden gelebileceğini düşündüm... Sonra birgün karşıma bir röportajcı olarak çıktı... İyi hazırlanmış sorularla, muhatabını sıkmamaya gayret eden ancak öğrenmek istediklerini öğrenebilmek için de çabalayan tarzı beni etkiledi. Bu kitabında daha önce internet sitesinde yayınlanmış bir dizi röportajı bir araya getiriyor. Böylece bir kağıda basılmış yazının yerini başka hiçbir şeyin tutmayacağına ilişkin inancımı da tazeliyor. Ünlü kişilerle röportaj yapmak bir gazeteci için, gerçekten işlerin en zorudur. Çünkü her şeyleri kamuoyu tarafından bilinen, medya tarafından her yönleri didik edilmiş ünlü bir kişiyle yapacağınız röportajı kime okutabileceğiniz sorusunu gazeteci de kendi kendine sorar durur... Bu kitaptaki röportajlar aynı zamanda bu soruya verilmiş bir yanıttır diye düşünüyorum.

Mehmet Y.Yılmaz
Milliyet Gazetesi
Genel Yayın Yönetmeni


Bir röportajcıda olması gereken en önemli özellikler onda fazlasıyla mevcut. Soru sorabilmek ilk sırada yer alıyorsa, ısrarla bir meselenin arkasından gitmek de ikinci sırada olmalıdır diye düşünüyorum ve Melike bu ikisini gayet iyi başarıyor. Röportajlarının ardında aslında merak ettiği o kişiyi yakından tanımak isteyen bir kız çocuğu var diye düşünüyorum ve o kız çocuğunun yolunun çok açık olacağını biliyorum...
Stok Kodu
9789758809141
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
286
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat