İki Farklı Ailede Yetiştiniz
Tanıştınız
Nışanlandınız
Nikâhınız Kıyıldı
Düğününüz de Yapıldı
Evet
Şimdi Başbaşa Kaldınız
Nasıl Geçineceksiniz?
Bir İhtimaliniz Daha Var!
(Ön Kapak)
Uzmanlar evlilik hayatını 3 döneme ayırıyorlar. Bunların birincisi; “Romantik“ dönem. İkincisi “Çatışma“ dönemi. Üçüncüsü de; “Normal“ dönemdir.
Tabi normal döneme birden ulaşılamıyor. Ömür boyu sürecek bir hayat için belli zorluklara göğüs germek ve sabır göstermek için özel gayret sarf etmek yeni evleneceklerin veya evlenenlerin aslî görevidir.
Ömrünüzde bir defa evleniyorsunuz. Hata yapmamak için bütün tedbirleri almak zorundasınız. Hayat hata kabul etmez, evlilik ise hiç kabul etmez. Bir kez hata yaptınız mı bedelini de çok acı bir şekilde ödemekl zorunda kalabilirsiniz? Atalarımız ne güzel söylemişler:
“Hayata nasıl başlarsanız, öyle sürdürürsünüz.“
Şimdi biz de size diyoruz ki; Evlilik öncesinde tedbirinizi almadıysanız bir fırsatınız daha var, gelin bu fırsatı değerlendirin.“
Bu çalışmamıza insanımızın kültür seviyesini göz önünde bulundurarak “ortak bir kültür“ seviyesini ve yazı dilini oluşturmaya çalıştık. Akademik ve bilimsel anlatım yerine yaşam boyu herkesin karşılaşabileceği “pratik bilgileri“ sunmaya gayret ettik.
Evlilik hayatınızda karşılaşacağınız sorunları çeşitli tespitler, pratik bilgiler, hikâyeler ve fıkralarla hazırladığımız bu çalışmamızı baştan sona okuduğunuzda çözebilir, kaçırdığınız fırsatları yakalayabilirsiniz.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944204477
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat