İletişimin temel amacı, anlaşmaktır. Mutlu evliliklerin, güzel dostlukların, tüm İyi İlişkilerin sırrı anlaşmakta yatar. Birbirini sevenlere nedenini sorduğunuzda, “İyi anlaşıyoruz“ derler, birbirinden nefret edenlere nedenini sorduğunuzda, “Anlaşamıyoruz“ derler.
Anlaşmak, tarafların ortak çıkarlarda buluşmasıdır. Her anlaşma, tarafların kazançlı çıkmasıyla sonuçlanır. Anlaşmanın sağlandığı ortamlarda anında pozitif enerjiyle dolu bîr atmosfer oluşuverir.
Aslında en kötü anlaşma bile anlaşmamaktan daha iyidir!..
Hepimizin yakın çevresinde geçinilmesi zor insanlar vardır. Onlarla anlaşmadan da hayatımızı sürdürebiliriz. Kaldı ki herkesle anlaşmak zorunda da değiliz. Ama insanlar, dünya hayatında duygusal acıları daha çok birbirleriyle anlaşamadıkları için çekiyorlar. Bu nedenle en zor İnsanları bile idare etme becerisi kazanmalıyız. Eğer insanlarla geçinemiyorsanız iletişim becerileriniz yeterince gelişmemiş demektir. İletişim becerilerinizi geliştirirseniz mutluluk yolunda ilerlersiniz. İyi incelerseniz çevrenizdeki en mutlu kişilerin diğerleriyle iyi geçinenler olduğunu görürsünüz.
İletişim becerilerini geliştirmek isteyenler, mutlaka bu kitabı okumalıdır!
Günümüzde gerek bireysel anlaşmalar, gerekse toplumsal anlaşmalar daha çok iletişim ustalığına dayanıyor.
Dünyamızda kavgaların ve savaşların azalması da anlaşma kültürünün gelişmesiyle mümkün olacaktır..
Bu kitabı okuyanlar hem mutlu olacak hem mutlu edecektir!
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9786053840985
Boyut
13-21
Sayfa Sayısı
195
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat