"... Biz, Garip´in köyünün anatomisini beğeniyle okuyaduralım, kitabın sonunda karşımıza birdenbire Ulgar Dağı´nın öyküsü dikilmektedir. Bu kırk-elli sayfalık hikâyeye başlarken bir dram havasıyla doldum. Korkunç bir karakışla birlikte bastıran ölüm açlığı, kırk evin kırk erkeğiyle kırk öküzünü, kırk kızağını, Ulgar Dağı gediğinden Ardahan´a gitmeye, oradan kış boyunca gerekli ekmeklik arpayı gidip getirmeye zorlar. Ulgar Dağı gediğini aşmanın yüzde yüz ölüm olduğunu bilen erkekler, evdekilerle birlikte açlıktan ölmektense kar altında buyarak ölmeyi yeğ tutarak Ardahan´a doğru yola çıkarlar..."
-Hasan İzzettin Dinamo

"... Dönemeç adlı hikâye kitabı edebiyat hayatımıza bir canlılık getirmiş, okuyucularca yeni bir yazarın başarısı olarak selâmlanmıştır."

-Fakir Baykurt

"... Dönemeç serüvenli bir yolculuk. Yalın ve süssüz bir anlatım. Kavimler göçende olduğu gibi, kıtlıktan, yoksunluklardan kurtulmak için adanmış topraklara yapılan göçün çağdaş uzantısı... Işıksızlıktan, aydınlığa geçiştir. Karanlığın ışığı arayışı, aydınlığa özlemdir..."

-Adnan Özyalçıner

(Tanıtım bülteninden)
Stok Kodu
9789944305099
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-03
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat