Fuar Stand Tasarımı 2007Faır Stand Desing 2007

%16
Fuar Stand Tasarımı 2007,Yapı Yayın

Liste Fiyatı : 40,00 TL
İndirimli Fiyat : 33,60 TL
(Bu ürünü aldığınızda 33 puan kazanacaksınız)
   33

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Elinizdeki kitap, ülkemizde stand tasarımı konusunda hazırlanmış olan üçüncü kitap. Birincisi 2002 yılında, ikincisi 2005'te yine YEM tarafından yayımlanmıştı. Bu kez yayımlanan, öncekilerin tekrarı yani ikinci baskısı değil, yepyeni bir kitap.
İlk çıkan kitabın önsözünde yazdıklarımızın bugün de geçerliliğini koruduğunu düşünüyorum:
“Sergi ve fuarlar iletişimin en önemli araçları arasındadır; stand da sergilemenin... Çoğu kez içine girilebilen, içinde dolaşılabilen bir heykeldir stand. Kendine çeker, sunar ve bilgi aktarır. Ürün ya da hizmet, standda kolayca algılanabilecek şekilde sunacaktır. Amaç; iyi sunmak, sunulan ürünün ve hizmetin göze girmesini, iyi algılanmasını, akılda kalmasını sağlamak olmalı. Stand aslında bir tasarım, bir mimarlık ürünü... Ağrılıklı işlev yükümlülüğü var; doğal ki strüktürü de, estetiği de olmak zorunda... Göze gönle hitap edecek... Sağlam, çekici, alımlı olacak. Bir de, ekonomik olacak.
Stand, içeriğini ziyaretçiye en kısa sürede en iyi şekilde anlatacak, sergileyen firmanın anlayış, kimilk ve imajının yanısıra, tanıtmak istediği ürün ya da hizmetin özünü görsel (hatta gerektiğinde işitsel) yoldan, hemen algılanır şekilde sunacak, çünkü fuarların süresi günümüzde çok kısalmıştır; ayrıca, ziyaretçilerin telâşı çok, zamanı azdır. Deyiş yerindeyse, stand, “gözlerle fotoğraf çektirecek“ ya da kısa metrajlı bir belgesel fim ustalığı ve duyarlılığıyla öyküsünü aktaracak.
Stand, sergileme sürecinde sağlam bir şekilde ayakta kalmak üzere kolay kurulacak, kolay sökülecek, kolay taşınacak. Başka düzenleme ve formlara elverişli esnekliğiyle gerektiğinde başka bir yere kurulabilecek.
(...)
Bu kitap, stand tasarımının 2006 Türkiyesinde ulaştığı düzeyi belirlemek bakımından önem taşıyor. Ayrıca kitap, bu işle uğraşan profesyonellere ve stand yaptıracak kuruluşlara da daha önce gerçekleştirilmiş olanlar konusunda iyi örneklerle bilgi sunacak ve belki de esin kaynağı oluştaracaktır. Şunu hemen belirtelim ki esin kaynağı olmanın ötesine geçmesi söz konusu değildir. Uygulanmış örneklerin taklit edilmesi ya da aynen uygulanmasının sçz konusu olmadığını, taklidin yaratmanın yeniliğin ve gelişmenin düşmanı olduğunu biliyoruz ve bu kitabı ülkemizin tasarım dağarcığına bir katkı oluşturacağını umuyoruz
(Önsöz)

Stok Kodu
9789758599806
Boyut
195-270
Sayfa Sayısı
203
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-09
Çeviren
Adair Mill,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe - İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat