Fuar Stand Tasarımı

%16
Fuar Stand Tasarımı 2005 (Ciltli),Yapı Yayın

Liste Fiyatı : 45,00 TL
İndirimli Fiyat : 37,80 TL
(Bu ürünü aldığınızda 37 puan kazanacaksınız)
   37

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
... Elinizdeki kitap, stand tasarımının 2000'li yıllarda geldiği düzeyi anlatmak bakımından önemli. Çok değil, daha 35 yıl kadar önce sergileme teknikleri konusunda da, stand yapımı konusunda da deneyim ve bilgimiz azdı. Bunu önce, Yapı-Endüstri Merkezi'nin 1968 yılındaki kuruluş evresinde, sonra da Türkiye'deki ilk uzmanlık fuarı olan YAPI 78'de yaşayarak yakından gözlemlemiştik. Amacı gerçekleştirmekten uzak, ağır malzemeyle yapımı ve sökümü günlerce süren, estetik kaygısı taşımayan standlar...
Sergileme olgusunu o tarihlerde, sergileyenler de tam olarak bilmiyorlardı; doğal ki tasarımcılar da bu işe hazır değildiler. Aslında yeni yeni sanayileşme adımları atmakta olan ülkede stand tasarımı kavramı bile henüz ortalarda yoktu. Sırf bu nedenle Yapı-Endüstri Merkezi, “Bir İhtisas Fuarına Nasıl Katılırsınız?“ adlı bir kitapçık hazırlayıp dağıtmak ve çeşitli vesilelerle stand tasarımı yarışmaları düzenlemek gereğini duymuştu.
Nereden nereye... Gelişme sanayide de, tasarımda da hızlı oldu. İşte şimdi, 2002 yılında hangi noktaya ulaştığımızın ve belgeleyicisi bu kitap olacak.
(Önsöz'den)

Stok Kodu
9789688599013
Sayfa Sayısı
207
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe, İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat