Türk Yapı Sektörü Raporu 2007, büyük ölçüde yerli sanayiye dayanması, yeterli sayıda deneyimli teknik personel ve teçhizata sahip olması, fazla sermaye gerektirmemesi ve teknolojik bilgi birikimi gibi özellikleri ile büyük bir potansiyeli bünyesinde barındıran ülkemiz inşaat sektörünün içinde bulunduğu durumu, ekonomik verilerle ortaya koymayı hedefliyor.
Rapor kapsamında Türkiye ekonomisinin 2006-2007 yıllarında sürdürdüğü genel seyir inceleniyor, inşaat sektörünün ekonomi içerisindeki yeri ve gelişimi, kamu yatırımları ve özel yatırımlar, istihdam, sektördeki yasal oluşumlar ve sektörün sorunları konularına değiniliyor. Bunun yanında, konut, konut dışı bina ve altyapı yatırımları ayrı başlıklar halinde inceleniyor, yurtiçi ve yurtdışı müteahhitlik hizmetleri ile yapı sektöründe son iki yılda gerçekleşen yasal düzenlemeler ayrıntılı olarak ele alınıyor.
Teknik müşavirlik hizmetleri ve yabancı sermaye girişi konularına da değinilen raporda, ayrıca inşaat malzemeleri sanayisinin genel durumu, istihdam, üretim, kapasite, tüketim, dış ticaret verileri, güçlü yönleri ve sorunları ile beraber inceleniyor. İnşaat malzemeleri sanayisinde önemli yeri olan dernek ve birlik başkanlarının da sektörler hakkında kişisel yorumlarının yer alacağı raporda, ayrıca uzman gözüyle değerlendirmeler de yer alıyor.

Stok Kodu
9789697438846
Sayfa Sayısı
223
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-1
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat