Mimarlık Teknolojisine Giriş

%16
Mimarlık Teknolojisine Giriş,Pete Silver

Liste Fiyatı : 55,00 TL
İndirimli Fiyat : 46,20 TL
(Bu ürünü aldığınızda 46 puan kazanacaksınız)
   46

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Tasarım ve teknoloji arasındaki ilişkinin anlaşılması, mimarlığın anlaşılmasında büyük bir öneme sahiptir. Mimarlık Tek-nolojisine Giriş, mimarlık teknolojisinin temel konularını (yapı fiziği, taşıyıcı elemanlar, yapısal biçimler, ısıtma, ay-dınlatma, çevresel kontrol ve bilgisayarda modelleme) ele alıyor. Deneyimli iki akademisyen tarafından yazılmış ve mi-marlığa giriş için de temel oluşturacak bu kitap, öğrencilere tasarım fikirlerine uy-gun yapısal ve çevresel çözümler geliş-tirmeleri konusunda yardımcı olacaktır.

Mimarlık Teknolojisine Giriş, yaygın ola-rak kullanılan mimari biçimleri ve yapım tekniklerini yüzlerce fotoğraf, şekil ve ekran görüntüsü ile açıklıyor, mimarlık ve yapı mühendisliği tarihinin dönüm noktalarını ve malzeme bilimindeki gelişmeleri tarihi ve çağdaş örneklerle sunuyor. Bilgisayar destekli tasarımın (CAD) yanı sıra binaların davranışının öngörülmesinde ve incelenmesinde kullanılan yapı bilgi modelleme (YBM) sisteminin kullanımını da yakından ince-liyor.

Pete Silver ve Will McLean Westminster Üniversitesi'nde Mimarlık ve Yapılı Çev-re Okulu'nda ders vermektedir. Fabrica-tion – The Designer's Guide (2006) adlı kitaba katkı veren yazarlardır.

Stok Kodu
9786054793402
Boyut
220-220
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat