İzmler Sanatı Anlamak

%16
İzmler Sanatı Anlamak,Stephen Little

Liste Fiyatı : 40,00 TL
İndirimli Fiyat : 33,60 TL
(Bu ürünü aldığınızda 33 puan kazanacaksınız)
   33

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Bir el kitabı olarak hazırlanmış bu kitap, geniş bir yelpazede sanattaki “izm“leri içeriyor. Rönesans “izm“ lerinden ( Klasikçilik , Hümanizm vb), Minimalizm ve Gelecekçilik gibi çok daha modern “izm“ lere sanat tarihini biçimlendiren bütün önemli akımları tanımak için ideal bir başlangıç. Her akıma ayrılan iki sayfada söz konusu akımla ilgili bir giriş bilgisi, akımın başlıca sanatları, bir anahtar sözcük listesi, akımı tanıtan bir metin, akımın özelliklerini yansıtan başlıca yapıtlar ve bir ya da ikisini fotoğrafı ve tanıtımı, gezilmesi önerilen müzeler/galeriler ve tanıtılan akımla benzerliği ya da bütünüyle karşıtlığı olan öteki akımların listesi yer alıyor.
İzmler Sanatı Anlamak, sanat yapıtlarını izlemekten, müzeler ve galerilerde dolaşmaktan hoşlananların mutlaka yanlarında bulundurması gereken bir el kitabı.
(İç Kapak)
Rönesans - Uluslararası Gotik - Klasikçilik - Sekülarizm - Anıtsalcılık - Hümanizm - Idealizm - Perspektifçilik - Yanılsamacılık - Doğalcılık - Maniyerizm - Barok - Alegoricilik -Barok Klasikçilik - Pietizm - Mezhepçilik - Jestçilik - Duygusalcılık - Caravaggioculuk - Mutlakçılık - Rokoko - Akademizm - Yeni-Klasikçilik - 19. Yüzyıl - Romantizm - Oryantalizm - Ortaçağcılık - Ön-Raffeolloculuk - Gerçekçilik - Materyalizm - İzlenimcilik - Yeni-İzlenimcilik - Sezession - Estetikçilik - Simgecilik - Ard-İzlenimcilik - Modernizm - Fovizm - Primitivizm - Dışavurumculuk - Kübizm - Gelecekçilik - Dadaizm - Süprematizm - Yapımcılık - Yeni-Plastikçilik - Gerçeküstücülük - Uzamsalcılık - Soyut Dışavurumculuk - Toplumsal Gerçekçilik - Post-Modernizm - Kavramsalcılık - Yeni-Kavramsalcılık - Yeni-Dışavurumculuk - Rönesans
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758599752
Boyut
130-200
Sayfa Sayısı
159
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-03
Çeviren
Derya Nüket Özer,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat