Özel Hayatın Tarihi 1 / Roma İmparatorluğu’ndan 1000 YılınaRoma İmparatorluğundan 1000 Yılına

%25
Özel Hayatın Tarihi 1,Philippe Ariès
Beş ciltlik kolektif bir yapıt olan Özel Hayatın Tarihi, Roma İmparatorluğu'ndan günümüze, Latinlerin domus'larından burjuva konutlarına dek medeniyetler, kültürler, çağlar boyunca yaşanan derin değişimler üzerinde göz gezdiriyor...
Her zaman devingen olan “özel“i incelemeyi yeğleyen Georges Duby ve Philippe Ariès gibi iki ünlü tarihçinin yönetiminde hazırlanan Özel Hayatın Tarihi, Batı'nın dinsel, siyasal, kültürel tarihi üzerüne ortak bir veri sunuyor.
Eski dünyada hayat nasıldı? İnsanlar nasıl yaşadılar, nasıl davrandılar? Düşünceleri, duyguları neydi? Evlilik, cinsellik, kadının ailede ve toplumda yeri, iffet, gebelikten korunma, doğurma teknikleri, dinsel ritüeller, mimarinin toplumsal alana ilişkin verdiği ipuçları, bu çalışmada ayrıntılarıyla incelenen başlıca konuları oluşturuyor.
İlk kitap pagan Roma'dan 1000 yılında kadar olan dönemi kapsıyor. Üretken araştırmacılaradan oluşan bir ekip tarafından hazırlanan bu ciltte çok sayıda görsel malzeme -resimler, çizimler, karikatürler ve fotoğraflar- yer alıyor.
Stok Kodu
9789750810565
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
722
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Çeviren
Turhan Ilgaz,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat