Düşman ordusu ve dondurucu soğuğun hüküm sürdüğü işgal altındaki bir Avrupa kasabasında, iki adam askerlerin gözetiminde ücra bir tarlaya getirilir. Bu iki isimsiz adam; hayatta kalmak için her şeyi göze alan yalnız “Fırıncı“ ve yüksek ideallere adanmış ateşli “Öğretmen“ bir süre sonra konuşmaya başlayınca, diyalogu seven felsefe kısa sürede bu sohbete sızar. Fırıncı hayatta kalma dürtüsüne, Öğretmen tarihe taraf olur, birbirlerinin suretinde insanlık durumunu sorgulamaya başlarlar.
Şiddet, savaş, kötülük, insan doğası, din, adalet ve aşk hakkındaki felsefi sorgulama çarpıcı referanslarla, Kral Leopold, Cengiz Han, David Hume, Sun Tzu, John Locke gibi pek çok isim eşliğinde zamana karşı sürerken, kamyonlara doldurulan kasaba halkı askerler tarafından tarlanın diğer köşesine yığılmakta ve uğursuz çukur da giderek derinleşmektedir.
İrlanda'nın sevilen şairlerinden Gerar Donovan, ilk romanında, güncelliğini asla yitirmeyecek olayları ve düşünceleri, bir şait detaycılığıyla ve ürpertici bir hikayeyle iç içe anlatıyor.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789750811371
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
248
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-10
Çeviren
Nazmi Ağıl,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat