İmparatorluğun Meşalesi The Torch Of The Empire (Ciltli)XVIII. Yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu'nun Genel Görünümü

%25
İmparatorluğun Meşalesi,Mouradgea D`ohsson

The Torch of the Ottoman Empire presents the life and work of a truly remarkable person, Ignatius Mouradgea d'Ohsson, and through him, the Ottoman Empire of the late eighteenth century.
In revolutionary Paris d'Ohsson published in 1789 what is maybe the best description of the social history of the Ottoman Empire, Tableau General de I'Empire Othoman. D'Ohsson's book was extravagantly illustrated with the help of the best artists in Constantinople qorking for Abdülhamid I and Selim III. The most renowned artists of pre-revolutionary France then executed the gravures in Paris. Some motifs, reproduced also in this present book, still remain quite unique. Through these engravings, an intimate reality is revealed to us, bringing us very close to a universe long since vanshed.
(İngilizce Arka Kapak)
İmparatorluğun Meşalesi, gerçekten önemli bir kişilik olan Ignatius Mouradgea d'Ohsson'un yaşamı ve eseri aracılığıyla onsekizinci yüzyılın ikinci yarısında Osmanlı İmparatroluğu'nu tanıtan bir çalışmadır. D'Ohsson, Osmanlı İmparatorluğu'nun toplumsal tarihini en iyi tanımlayan eser olan Tableau General de I'Empire Othoman'ı Devrim dönemi Paris'inde, 1789'da yayımladı. D'Ohsson'un kitabı istanbul'da I. Abdülhamid ve III.Selim için çalışan en iyi ressamların da yardımıyla en pahalı şekilde resimlendirilmişti. Ardından devrim öncesi Fransa'sının en ünlü sanatçıları taraıfından Paris'te gravürleri hazırlandı. Elinizdeki kitapta yeniden basılan bazı resimler hala benzersizdir. Bu gavürler yoluyla mahrem bir gerçekliğin perdesi aralanarak uzun süre önce kaybolmuş bir dünyaya yaklaşmaktayız.
(Türkçe Arka Kapak)

Stok Kodu
9789750805097
Boyut
350-460
Sayfa Sayısı
217
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-11
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat